Bayanlarda Saç Dökülmesine Dikkat

0
611

Çoğu kişi saçlarını tarzıyla hatta kişiliğiyle bütünleştirir ve estetik olarak da olmazsa olmazlar arasında görür. Araştırmalar kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saç arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterir. Eğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var.

Saç dökülmesi genellikle erkeklerin bir problemi olarak algılanır. Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda pek çok kadının da saç dökülmesinden şikayet ettiğini görebiliriz. Kadınlarda saç dökülmesi hormonlarla, beslenmeyle ya da mevsim geçişleriyle ilgili olabilir.

Genetik Saç Dökülmesi Nedir?

Toplum içinde ırsi olarak da tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca gibi genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Yada mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Saçın İç Yapısı başlıklı makalemizde saç beyazlaması, saç sapısı ve saçın iç yapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER