FUE Saç Ekimi Nasıl Olmalıdır

1
1184

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak doğal bir görünüm için saç ekiminde olması gerekenleri kesinlikle bilmelisiniz yapılan işlemin kalitesini araştırmalısınız. Gelişi güzel yapılmış bir araştırma sonucunda ömür boyu hoşunuza gitmeyecek ve sürekli pişmanlık duyacağınız bir netice alabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi

Bu yöntem bir çok özelliği ile FUT yönteminden daha üstün bir teknik halini almıştır ve FUT saç ekimi yöntemini bitirme aşamasına gelmiştir. Günümüzde hala FUT yöntemi ile saç ekimi yapan saç ekim merkezleri olsa da saç ekimi yaptırmak isteyen bireylerden FUT da olsa olur diyenler araştırma yaptıklarında kesinlikle FUT yöntemi ile saç ekimi yaptırmam demektedirler ve FUT mu FUE mi sorusu artık bireylerin kafasına takılmamaktadır.

Saç ekimi merkezlerinde yapılan bir çok FUE saç ekimlerinin %95’i birbirine benzer şekilde yapılmaktadır ve FUT saç ekimi yöntemindeki ekim tekniğiyle yapılmaktadır. Zaten bu mantıkla yürüdüğü için birçok saç ekimi bilgilendirme sitelerinde FUT yöntemi ile FUE yöntemi arasındaki tek farklın saç kökü alımı olarak açıklanmaktadır.

FUE yönteminin avantajları

FUE yönteminde ekim işlemi yapılırken uyulması gereken belli başlı kurallar vardır bu kurallara uyulursa ekilen saç, kaş, sakal ya da göğüs, kol ve sırt kılları doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın bir görünüm alır. Ancak kurallara uygun yapılmazsa FUT yönteminden pek farkı olmaz ve uzaktan dahi saçların ekim olduğu kolay bir şekilde anlaşılır. FUE yöntemini bu kadar kaliteli kılan ve doğala en yakın sonucu vermesini sağlana kurallar nedir diyecek olursanız.

FUE Yönteminde Doğallık Farkı

  • Saç kökü alımı 1 – 2 kök içerecek şekilde alınmaktadır ve buna uygun uçlar kullanılmaktadır.
  • Dökülme olan bölgede gereken açıyla ekim yapılmaktadır.
  • Kafanın tepe kısmına saç ekimi yapılırken gül denilen spiral şekildeki döngü yapılmaktadır ve bu bölge 40 – 45 derece ile ekilmektedir.
  • Saç kökü ekilecek bölgeye kanal açılmamalı kök elde edildikten sonra köke verilmesi gereken açıyla iğne batırılarak ekilmelidir.
  • Dökülme meydana gelen bölgeye kanal açma sırasında kesici alet kullanılması durumunda var olan saç köklerinin ve bu kökleri besleyen kılcal damarların zarar görebileceği bilinmelidir.

Bir önceki yazımız olan FUE Saç Ekimi Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde fue saç ekimi yöntemi, fue saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler ve fue saç nakli yönteminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER