FUE Saç Ekimi Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
1259

Saç ekimi işlemini yaptırmak isteyen herkes FUE yöntemine uygun aday olmayabilir. Ameliyattan önce, bireyler değişik metotlar ile birçok testten geçirilir ve saç foliküllerine bir zarar vermeden saç köklerinin alınabileceğinden veya alınamayacağından emin olabilmek için saç kökleri büyüteç ile incelenir. Şayet bireyin zarar gömüş saç kökleri varsa FUE yöntemi ile saç ekimi yapılamaz. Bu durumla karşılaşılma oranı düşükte olsa ihtimaller değerlendirilmelidir.

Saç ekimi yöntemleri arasında en pahalı yöntem FUE yöntemidir. FUT yönteminin hemen hemen 2 kadı fiyatındadır. Tek bir seansta FUE yöntemi ile alınan saç kökü sayısı FUT yönteminde alınan saç kökü sayısının iki katıdır. FUE saç ekimi tekniği bireyler için sıkıcıdır, saç kökleri FUT yöntemindeki gibi kafanın arka kısmından doku parçası alınmaz tam tersine saç kökleri FUE yönteminde tek tek alınır.

FUE yöntemi ile FUT yöntemi kıyaslandığı zaman FUE yöntemi daha uzun zaman alır. 5000 greft ekim yapılacak bir işlem 7 – 8 saat sürer FUT yöntemiyle 5000 greft tek seansta elde edilemez. Saçlarının büyük bir kısmının kesilmesi gerekir ve bu durumu çoğu birey bu durumu kabullenir.

FUE yöntemiyle ilgili bilinmesi gereken önemli birkaç nokta vardır. Bir kök içindeki saç telleri yanlış ekim sonucu ölebilir. Bu durum her iki yöntemde de oluşabilir. Ancak FUE yöntemi ile yapılan operasyonda saç köklerine daha fazla dikkat etmek gereklidir. Her doktor ve ekip FUE yöntemi ile saç kökü ekiminde yüksek sayılara ulaşamazlar. Ya da ekim yaparken köklere zarar verebilirler.

Bir önceki yazımız olan FUT Yöntemi Avantajları başlıklı makalemizde fut saç ekimi avantajları, fut saç ekimi yönteminin avantajları ve fut tekniğinin avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER