FUE Yöntemi

3
1766

FUE YöntemiFUE yöntemi saç ekimi uygulamasını dünyaya ve Türkiye’ye tanıtan ve saç dökülmesi yaşayan birçok insanın saç ekimi uygulamasını kullanmasını sağlayan ve saç ekimi uygulamasının ününe ün katan yöntemdir.

FUE yöntemini diğer saç ekimi yöntemlerinden ayıran en büyük özelliği ise dikişsiz olması ve kesinlikle işlem sonrasında ağrı sancı olmamasıdır.

FUE saç ekimi yöntemi ilk dönemlerde saç kökleri bu kadar fazla alınamıyordu ancak günümüzde gelinen teknoloji ile 2 saat gibi kısa bir sürede saç ekimi uzmanı olan bir plastik cerrahi 3000 – 3500 saç kökü elde edebilir. Bu işlemi gerçekleştirirken de kök alımının yapıldığı bölgede çizgi şeklinde bir iz oluşmaması da ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde gelinen teknoloji ile FUE yöntemi FUE motorları sayesinde daha hızlı saç kökü alımı ve ağrısız, dikişsiz, doğal görünümlü sonuçlar verdiği için en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi haline gelmiştir. Verisi sahada iz kalmaması ve yapılacak hatalı bir ekim işlemi sonucunda düzeltme işlemi için önemlidir.

FUE yöntemi ile saç ekim işleminden sonra hastalar hiçbir şekilde hissetmemektedir. Ekim işleminin ertesi günü ameliyatı gerçekleştiren uzman yıkama işlemini gerçekleştirebilir. Fakat yıkama işlemini siz gerçekleştirecekseniz ekim işleminden en az 3 gün sonra bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemdeki amaç özel şampuan ve masaj ile hem verici sahanın korunması hem de ekim yapılan bölgenin hassasiyeti açısından yıkama işlemini doktorun gerçekleştirmesi daha mantıklıdır.

3 YORUMLAR

  1. Ben FUE yöntemi ile saç ektirdim ve gerçekten güzel sonuçlar aldım tabi ben FUE yöntemi ile birlikte PRP tedaviside gördüm ve gerçekten çok güzel sonuç aldım saçlarım şuna çok iyi durumda kel değilim saç tellerim kalın ve saç kökleri güçlü.

    Bence hiç düşünmeden saç ektirebilirsiniz.

  2. Saç ektireceğim bende araştırdım biraz fue yönteminin en iyisi olduğunu gördüm bu yöntem diğerlerine göre biraz daha pahalıymış ancak net bir fiyat bilgisi internetten bulamadım nasıl öğrenebilirim fiyatı ?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.