FUT Yöntemi

2
1234

FUT YöntemiFUT yöntemi, Foliküler Unite Transplantasyon kelimelerinin baş harflerinden adını almaktadır. FUT yöntemi ile saç ekimi gelişmiş saç ekimi merkezlerinde uygulanmakta olan bir yöntemdir. Bu teknikte, ense bölgesinin biraz üzerindeki sağlıklı ve dökülmemiş verici alandan saç deri, özel bir mikroskop ile orijinal yapıları zarar görmeden, saç köklerini barındıran greftler halinde parçalara ayrılarak saç kaybı yaşanan bölgeye yerleştirilir.

Ense kısmındaki saç köklerinin alımının gerçekleştiği alanda, plastik ve rekonstrüktif cerrahi yöntemlerine uygun olarak dikiş işlemi gerçekleştirilir. Bu cerrahi işlem ile dikiş izi en az şekilde belli olacak duruma getirilmeye çalışılır fakat saçlar çok kısa kesildiğinde ya da tamamen sıfıra kesildiğinde görülebilir.

FUT saç ekiminde, saç köklerinin alımının gerçekleştirildiği bölgeye atılan dikişler ekim işleminde 15 – 20 gün sonra alınır.

FUT yönteminin seçilmesi gereken durumlar

  • Saçlarını sıfır numara ya da saçlarını çok kısa kestirmeyi hiçbir şekilde düşünmeye birylerde.
  • Saç ekimi işlemini daha seri ve hızlı gerçekleştirmek isteyen bireylerde.
  • FUT yöntemi ile saç ekimi yapılması bireyin isteğine uygun başarı sonuçlar almasını sağlar.

FUT tekniğinin dezavantajları

  • Bu yöntem de saç ekimi yapılırken cerrahi işlem uygulandığı için ve dikiş atıldığı için ağrı ve sancısı olması.
  • Atılan dikiş nedeniyle saçlar çok kısa kestirildiğinde ense bölgesinde oluşan ince çizginin görünmesi.
  • Saç kökü alımının sadece ense bölgesi ile kısıtlı kalması.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Yöntemleri başlıklı makalemizde FUE saç ekimi, fut saç ekimi ve saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Ben saç ektirdim 1 sene önce saçlarımın durumu iyi şuan bununla ilgili bir şikayetim yok doktorumun tavsiyesi üzerine FUT yöntemi ile saç ektirdim güzel de sonuç aldım ancak saçlarımı kısa kestirmede sorun yaşıyorum çünkü dikiş izleri belli ortaya çıkıyor o zaman.

  2. Suanda fransadayim, daha f6nce 4 5 sene f6ncesinde Fransada bir defa opetiraon gecirdim sac ekdirdim ama, hem yerleri belli hemde azaldi ve du$du ekilen saclar eger bir uygun fiyat teklif ederseniz 1 ay kadar Tfcrkiye gelebilirim Yilba$inda.saygilarim ile. Was this answer helpful?

CEVAP VER