Gür Saçlar

0
576

Yaza hazır bir şekilde girmek isteyenler kış bitmeden estetik ve güzelliğe önem veriyor. Bunun yanında prp tedavisi ile yaza gür ve dolgun saçlarla da girebilirsiniz.

Saç köklerini besleyen kılcal damarlar kan dolaşımıyla ihtiyaç duyulan yapılandırıcı maddeleri saç köklerine taşırlar. Günümüzde malesef saç köklerinin ihtiyaç duyduğu beslenmeye engel olacak pek çok faktör vardır. Bunları kişisel ve çevresel faktörler olarak ayırabiliriz. Kişisel faktörlerin başında genetik etkenler, çevresel faktörler sigara kullanımı, dengesiz beslenme, kozmetik ürünler gibi konularda değerlendirilebilir.

PRP saç tedavisi bu olumsuz koşulların oluşturmuş olduğu saç dökülmesi, yağlanma, kepeklenme gibi problemleri kişinin kendi kanında mevcut olan onarıcı maddelerin saçlı bölgeye transfer edilmesiyle yok etme esasına dayanır. Kanda yer alan ve büyüme faktörü olarak bilinen bu onarıcı ve yapılandırıcı malzemeler, ayrıştırılıp saçlı deriye mezoterapi ve napaj yöntemi ile enjekte edilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekiminde Altın Uç başlıklı makalemizde altın uçlu, altın uçlu saç ekimi ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER