Protez Saç Nedir?

3
381

Saç sorunu yaşayan kişilerin son dönemlerdeki popüler uygulamalarından biri de protez saçtır. Türkiye’de pek çok kişi protez saçı tercih etmektedir.

Her türlü saç dökülme problemi yaşayan kadın, erkek, yaşlı ve çocuklar için komple saç dökülmelerinde olduğu gibi; bölgesel saç dökülmelerinde, kaza/yaralanma ve hastalık nedeniyle dökülen saç kayıplarında da protez saç uygulaması yapılabiliyor. Tabii ki her saçsızlık sorunu kendine has bazı durumları barındırır uygulama açısından. Bu noktada işlemi yapacak merkezin kalitesi ve saç uzmanlarının bilgi ve tecrübesi önemlidir.

3 aşamada gerçekleşiyor. Bu aşamalar ölçülendirme, yerleştirme ve protez saç tasarımı.

• İlk aşamada uygulama yapılacak bölgenin biometrik olarak tasarımı oluşturuluyor. Kişinin saç yapısı, rengi, dalgası gibi birçok özellik bu tasarıma ekleniyor.
• Yerleştirme aşamasında protez saç özel medikal ürünlerle bölgeye uygulanıyor.
• Son ve en eğlenceli kısmı ise protez saçın tasarımı. Burada uzmanlar, kişinin istediği saç modelini uyguluyorlar. Diledikleri ve hayal ettikleri gibi istedikleri saç kesimi yapılıyor. Sonra mutlu bir şekilde ayrılıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Saç Çizgisinin Önemi başlıklı makalemizde saç, saç bakımı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER