Saç Dökülme Nedenleri

2
1213

sac dokulme nedenleriSaç dökülmesi birçok nedene dayalı gelişebilir. Saç dökülmesini önlemek için muhakkak nedeninin tespit edilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılacak saç bakımları, saç ekimi ve saç tedavi yöntemleri geçici çözümler olacaktır ve uygulamayı bıraktığınız anda saçlarınız tekrar dökülmeye başlayacaktır yani saç dökülmesi durumlarında ilk yaptığınız tedavi yöntemi dahi en uygun olanı olmalıdır. Bu durumda anlayacağımız şu ki detaylı bir araştırmadan sonra seçim yapmalıyız.

Saçlarınız dökülmeye başladığında mutlaka dökülme miktarını ve süresini takip etmelisiniz, 4 haftayı geçmesine rağmen saç dökülmeniz devam ediyorsa mutlaka bir saç ekimi hastanesine giderek doktora başvurunuz.

Erkeklerde saç dökülmesinin %90’ı bilindik genetik nedenlerden dolayı erkek tipi kellikten meydana gelmektedir. Erkek tipi kelliğe neden olan gen, anne veya babadan çocuğa aktarılabilir. Diğer yandan kullanmakta olduğumuz bazı ilaçlar, çok fazla A vitamini tüketmek, yeterli protein tüketmemek, tedavi için uygulanan kemoterapi ve radyoterapi, stres de saç dökülmesine neden olabilir.

Ellerimizi saçlarımızın arasında gezdirmek veya şapka takmak saç dökülmesine neden olmaz. Saçları taramak, bükmek veya şekil vermekte saç dökülmesine yol açmaz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde saç dökülme nedenleri, saç dökülmeleri ve saç dökülmesi sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. zeynep diyor ki:benimde kaşımda dikiş izi yeri var ve ordan kaş e7ıkmıyor acaba bana da uygulanırmı bu şekilde ve meatylii nekadar olurmoderatf6ryara izi olan alan kaş ekimiyle etrafla uyumlu hale getirilebilirmaliyet ekilecek kf6k sayısına bağlı olarak değişir bunun ie7in 458 84 84 den bilgi alıp fccretsiz gf6rfcşmeye gelebilirsiniz.

CEVAP VER