Saç Ekimi Nasıl Yapılır

4
1452

sac ekimi nasil uygulanirSaç ekimi uygulaması, saçlı bölgeden alınan saç köklerinin saçsız alana nakil işlemidir. Saç kökleri kafanın arka kısmından ense bölgesinin üstünden dökülememeye kodlanmış alandan alınmaktadır.

Erkeklerde daha çok görülen saç dökülmesi, son yıllarda gelişen teknoloji ile saç dökülmesine çözüm olan saç ekimi uygulaması kellik sorunu yaşayan bireyler bir umut ışığı olmuştur. Saç dökülmesi yaşayan bireylere çözüm olarak bilinen en iyi yöntem saç ekimi yaptırmaktır.

Saç ekimi nasıl yapılır, lokal anestezi altında saçlı bölgeden sağlıklı saç kökleri farklı yöntemlerle alınmaktadır ve ekim işleminden önce açılmış kanallara yine lokal anestezi altında dökülme meydana gelen bölgeye nakil yapılır. Saç kökleri özel iğneler ile alınır solüsyon içerisinde bekletilir.

Dünya da ve ülkemizde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi kesme ve dikiş işlemi olmadan yapılan FUE yöntemidir.

FUE saç ekimi yönteminde, dökülme meydana ekilecek saç kökleri ensen bölgesinin biraz üzeri iki kulak arasında bulunan saç köklerinin alınması ile elde edilir. Kesinlikle kesilme işlemi ve haliyle dikiş işlemi yoktur. Lokal anestezi altında çok ince özel iğne uçları ile saçsız alana transfer edilir. FUE saç ekimi dünyada ve ülkemizde en yaygın olarak kullanılan yöntemdir ve sonuçlarının memnun edici olması ile kalitesini ortaya koymaktadır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların dikkat etmesi gereken önemli nokta, saç ekimi ameliyatının yapılacağı saç ekim merkezi ve ekim işlemini gerçekleştirecek uzmanı itina ile seçip karar vermeleridir. Doğru bir saç ekim merkezi ve uzman sayesinde kellikten tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Ücretleri başlıklı makalemizde saç ekim maliyei, saç ekimi ne kadar ve saç ekimi ücretleri ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Saç ekimi uygulamasını herkes basit bir operasyon olarak görüyor ancak ben yaşadım bu durumu hiçte basit bir operasyon değil. En az diğer ameliyatlar kadar mühim bir operasyon arkadaşlar bu operasyonda da enfeksiyon riski yükse ve bu operasyonda loka anestezi altında yapılmakta.

    Bu yüzden saç ekimi operayonlarını küçümsemeyiniz ve en dikkatli şekilde araştırmalarınızı yapınız ve bütün noktalara özenle dikkat ediniz.

  2. Çevrem de bir kaç kişi saç ekimi konusunda biraz bilgili tanıdıkları bir kaç kişi saç ekimi yaptırmış ve onlardan duydukları kadarıyla saç ekimi güzel sonuç veriyor diye anlattılar ancak bu konuda saç ekimini yapacak olan doktorun ve saç ekim merkezinin büyük önemi varmış bu durumda ben saç ekimi yaptıracağım doktoru ve saç ekimi merkezini neye göre seçmeliyim arkadaşlar beni bilgilendirecek kimse var mı?

  3. Saclarim son zamanlarda saclarim dokulmeye basladi ve yeni yeni arastirmaya basladim sac ekimi Ile ilgili pek fazla bilgiye sahip degilim ama sitenizde faydali yazilar buldum devamini bekliyorum..

  4. Saç ekimi uygulaması bu kadar rahat bir uygulamaysa biz ney için tereddüt ediyoz ki anlamadım okuyorum okuyorum kayda değecek bir bir yan etkisini göremedim pazartesi ilk iş saç ekim merkezine gitmek ve saç ekim ameliyatı için randevu almak.

CEVAP VER