Saç Ekimi Tedavileri

0
456

Robotik Saç Ekimi: Cerrahi olmayan saç ekimi için bir robotik bir yöntemdir. Gelişmiş algoritmaları kullanarak, yara izi bırakmadan saç ekimi uygulaması yapabilir.

FUE Saç Ekimi: FUE veya foliküler ünite ekstraksiyonu, cerrahi olmayan bir saç ekimi yöntemidir. Doğrusal bir yara izi bırakmamakla birlikte, başınızın arka veya yanlarının tıraş edilmesini gerektirir.

Folliküler Ünite Transferi: FUT, saç derisinden büyük miktarda follikül içeren bir cilt şeridinin çıkarıldığı bir cerrahi saç nakli yöntemidir. Cilt tipik olarak başın arkasından alınır ve doğrusal bir yara izi ortaya çıkar. Saçsız bölgeler için greft oluşturmak için ayrı folliküller çıkarılır.

NeoGraft: FUE yöntemine benzer cerrahi olmayan bir saç ekimi yöntemidir. Taşınabilir bir cihaz folikülleri ortadan kaldırır ve açık alanlarına yerleştirir. Tüm saç türlerine uygundur.

PRP: Saç dökülmesi için PRP, saç büyümesini sağlamak için kişinin kendi kanı kullanılan cerrahi olmayan bir tedavidir. Zenginleştirilmiş hücreler kafa derisine enjekte edilir. En iyi sonuç için genellikle diğer prosedürlerle birlikte kullanılır.

Kafa Derisi Mikropigmentasyonu: Açık alanlarda bir dizi küçük nokta dövme işlemini içerir. Saç dökülmesi, yara izi veya cilt hastalıkları nedeniyle açık deriyi kamufle etmek için yaygın olarak kullanılır.

Saç Dökülme Nedenleri

Pek çok farklı hastalık saçları dökebilmektedir. Altta yatan etken genellikle tiroit hastalıkları ve anemi oluyor. Ağır cerrahi işlemler, yüksek ateşli hastalıklar, geçirilen şiddetli enfeksiyon hastalıkları yoğun saç dökülmelerine yol açabiliyor. Bu durumda ancak hastalıkların tespit edilmesi ve tedavisi ile saç dökülmesi önlenebilir. Demir eksikliği saç dökülmesinin başlıca sorumluları arasında yer almaktadır. Diyetle yeteri kadar demir alınmaması veya demirin emiliminde sorun olan hastalarda saç dökülmesi şikayetine çok sık rastlanıyor.

Saçları çok fazla şampuanlamak zararlıdır. Çok sık boyama, renk açma ve düzleştirme işlemleri ve sıcak fön uygulaması saç yapısını bozarak kırılma ve dökülmelere yol açabilir. Saçların ıslak taranması saç yapısına zarar verir. Çok sık saç bağlamak özellikle ön kısımlarda geri dönüşümsüz açıklıklara yol açabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi İstanbul En İyisi başlıklı makalemizde saç, saç analizi ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER