Saç Ekiminde 8 Önemli Bilgi

0
272

1. Saç ekimi operasyon gününe karar verirken, sonrasında en az 3 gün dinlenebileceğiniz bir günü seçin.
2. Saç ekimi operasyonları ekilecek kök sayısına göre 8 saate kadar sürebilmektedir. Bu süreyi lokal anestezi sayesinde acı çekmeden, istirahat ederek geçirebilirsiniz.
3. Saç ekimi için gerekli olan kökler genellikle iki kulak arasında kalan ense bölgesinden alınmaktadır.
Yetersiz olduğu durumda vücutta başka kaynak köklere de başvurulabilir. Göğüs ya da sırttan da kıl kökü alınabilir ama öncelikle tercih edilen yer dayanıklı olduğundan ense saç kökleridir.
4. Saç ekimi sonrası, yeni ekilen saçlarınızda dökülme olmaz. Saç ekimi operasyonu sonrası sağlıklı şekilde çıkmış olan saçlarda kelleşme yaşanmamaktadır. Ense bölgesindeki saç kökleri dökülmeye dayanıklıdır. Buradan saç kökü alınarak yapılan ekimler uzun yıllar dökülmez. Dilerseniz saç ekimi forum’dan saç ektiren kişilerin yeni saçlarının çıkım sürecine tanıklık edebilir, sıkça sorulan sorulara göz atabilirsiniz.
5. Saç ekimi yaptırdıktan sonra ilk 3 gün sırtüstü yatılması tavsiye edilir. Bu durum yeni ekilmiş olan saç köklerinizin zarar görmesini en aza indirir. Yüzüstü yatmak ayrıca yüzünüzde şişlik de oluşturabilir. Bu yüzden ilk üç hatta on gün sırtüstü yatmanız tavsiye edilir.
6. Saç ekimi her mevsim yapılabilecek bir uygulama olmasına rağmen saç ekimi için en uygun mevsim kış mevsimi ve bahar aylarıdır. Yaz aylarında yapılan saç ekimlerinde ise en az 2 ay denize girmek veya yüzmek enfeksiyon kapılmaması açısından yasaktır.
7. Operasyon öncesi kullandığınız ilaçlara dikkat edin. Doktorunuza danışmadan aspirin bile kullanmayın. Aspirin kanı sulandıran bir ilaç olduğundan ekim işlemini zorlaştıracaktır. Bu yüzden kullanılmaması tavsiye ediliyor.
8. Sigara ve alkol kullanıyorsanız eğer; operasyon öncesinde bunlara en az 1 gün ara verin. Sonrasında ise saç köklerine en çok zarar veren şey sigara olduğundan uzmanlar tarafından bırakılması öneriliyor. Bırakamıyorsanız da ekim sonrası 7 gün boyunca içmemeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan DHI Tekniği başlıklı makalemizde dhi saç ekimi, dhi saç ekimi fiyatı ve dhi saç ekimi istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER