Saç Ekiminde Altın Uç

0
553

Altın uçlu FUE saç ekimi tekniği, son dönemlerde kendini geliştirmiş bir saç ekim tekniğidir. Bu teknik saç ekiminden önce sivilce, yara izi, çatlak ve gözenek sıkıştırma tedavisinde kullanılıyorken şimdi saç ekim ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Saç ekimi işleminde genellikle altın uçlu FUE gold ile MikroFUE saç ekim teknikleri bir arada kullanılır.Saç ekim işleminde öncellikle hastadan kan örneği alınarak tahlil yapılır. Daha sonra hasta saç ekim uygulaması için hazırlanır.

Altın uçlu aletler ile donör bölgeden greft alımında dokular altından zarar görmez, doku yabancı maddeye temas ettiğinde savunmaya geçmez, böylece saç kökü yani greft’in doğal yapısı ve saçlı derisinin formu bozulmaz. Bu sayede saç kökü alımı ve ekimi sırasında greft’in doğal yapısında ve kalitesinde bir değişiklik oluşmaz. Ayrıca mikroparazit oluşmasına yol açmadan çok sayıda saç kökü kanalının açılmasını sağlar. Bu teknik ile alınan saç kökleri hiçbir işlemden geçirilmeden direkt olarak ekilebilir. Saç kökleri daha çabuk büyümeye başlar.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yeni Yöntemler başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER