Saç Ekiminde FUE Yöntemi

4
1486

 

Saç ekimi yöntemlerinde günümüz teknolojisine bağlı olarak hızla gelişen FUE saç ekimi yöntemi ülkemizde 2004 yılından itibaren kullanılmaya başlamıştır. FUE yöntemi ilk kullanıldığı günden bu yana verdiği başarılı sonuçlar sayesinde saç ekimi yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntem olarak yerini almıştır.

FUE yönteminin verdiği başarı sonuçlar sayesinde ve en çok tercih edilen yöntem olması nedeniyle ülkemizde hemen hemen tüm saç ekimi merkezleri ve klinikler bu yöntemi kullanmaya başlamışlardır. Saç ekimi merkezleri zaman içerisinde FUT yönteminden FUE yöntemine geçiş yapmışlardır. FUT yönteminin çok fazla tercih edilmemesi nedeniyle birçok saç ekimi merkezi bu tekniği artık kullanmamaktadırlar.

FUE yöntemi kafanın arka kısmından yani ense bölgesindeki dökülmemeye kodlanmış saç köklerinin 0,7 – 0,8 mm çapında mikro uçlarla tek tek alınması işlemidir. Bu işlem manuel uçlarla veya mikromotor cihazları ile yapılmaktadır. Alınan bu saç köklerine greft adı verilir. Her bir greft de 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü saç hücreleri bulunmaktadır.

FUE yöntemi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu yöntemin ilk aşamasında yapılan birkaç iğne acısından sonra hasta kesinlikle hiçbir acı hissetmez. Bu iğnelerden sonra uyuşma çok hızlı gelişir ve işlem sorasında bilinciniz açık olur yani uyutulmazsınız, doktor ve ekibi ile sohbet ederek ekim işlemini atlatabilirsiniz.

Saç köklerinin alındığı bölgedeki saçların sıklığı bireyin ihtiyacına göre 1 seansta 2000 – 4000 arasında saç kökü nakli yapılabilir.

FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemlerinde her ne kadar iz kalmıyor denilse de saç kökü alımının yapıldığı bölgede 1 mm den küçük noktasal izler oluşabilir. Ancak bu izle saçlar uzadığında hiçbir şekilde görünmez. Bu nedenle FUE saç ekimi yöntemi izsiz olarak bilinir.

Bir önceki yazımız olan FUT Saç Ekimi başlıklı makalemizde fut saç ekimi yöntemi, fut saç nakli ve fut yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Selamlar bende saç ekimi yaptırmak istiyorum sizce hangi yöntemi kullanmaliyim herkes fue yöntemi diyor ama bi yöntemdende başarılı sonuçlar almayan kişiler var sizce yinede bu yöntemi kullanmalimiyim.

  2. s.a ben 4 yıl önce saç ektirdim güzel de sonuç aldım ancak u sefer ekim yapılan kisimdaki mevcut saçlarım dökülmeye başladı kötü bir oluşmaya başladı şimdi tekrarmı saç ettiysem acaba.

  3. Selman bey haklısınız da bu kadar çok tercih edilse bile olumsuz sonuçlar verme ihtimalide bulunmaktadır buna şahit olan arkadaşlar vardır. iyi günler

CEVAP VER