Saç Ektirirken Dikkat

1
740

Saç ekimi prosedüründen 1 ile 2 hafta önce, uygulama esnasında kanamayı artırabileceğinden aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar, B veya E vitaminleri, kan incelticiler ve bitkisel ilaçları almayı bırakın. Saç ekiminden 2 gün sonra tekrar almaya devam edebilirsiniz.

Sigara kullanımına dikkat!

Sigara kullanımı kan damarlarını daraltır ve ayrıca nikotin içeriği nedeniyle kafa derisine olan kan akışını düşürür. Dumanın içindeki karbon monoksit, kanın oksijen taşıma kapasitesini düşürür. Tüm bu faktörler operasyon sonrası iyileşme sürecinin yavaşlamasına sebep olur. Bu yüzden saç ekiminden en az bir hafta önce sigara kullanmayı bırakmalısınız.

Saçın tıraş edilmesine gerek olmaz

Saç ekimi ameliyatına gelmeden önce saçlarınızı tıraş etmek zorunda değilsiniz. FUE tekniğinde hastaların, operasyon sabahı tıraş edilir. FUT veya UFUE tekniğinde donör bölgenin en az iki hafta önce tıraş edilmesi önerilir, böylece izler çok daha kolay bir şekilde gizlenebilir. DHI, longhair FUE gibi tekniklerde saçların tıraş edilmesine gerek yoktur. Hastanın tercihine göre saç tıraşlanması ile ilgili bilgilendirme muayene esnasında ayrıntılı bir şekilde yapılacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.