Saç Mezoterapisi Teknikleri

0
1021

Saç mezoterapisi 2 ayrı şekilde yapılır. Bunlardan biri ”Hücum Tedavisi” diğeri de ”Koruyucu Tedavi”dir. İlk uygulanan tedavi hücum tedavisidir. Bu tedavi kısa sürede ve daha sık aralıklarla yapılır. Bu tedavinin genelde saç dökülmesinin yoğun olduğu dönemde yapılması tercih edilir. Haftada bir kez toplam 4 seans diğeri iki haftada bir kez 4 seans olmak üzere toplam 8 seanstır.

Koruyucu tedavi ise hücum tedavisinin olumlu etkisini korumak ve desteklemektir. Koruyucu tedavinin uygulanabilmesi için saç dökülmesinin durmuş olması gerekir. Koruyucu tedavi protokolleri şöyledir:

  • 3 ayda bir seans olarak uygulanır. Mevsim Geçiş Mezoterapisi olarak bilinir. Sonbahar, kış, ilkbahar, yaza girerken birer seans yapılır.
  • 6 ayda bir seans olarak yapılır. Az tercih edilen bir protokoldür. Risk grubu içinde yer almayan kişilere uygulanabilir.
  • 8 ya da 12 ayda bir kez yapılan bir protokoldür. Botilismus Toksini adlı bir ilaçla yapılır. Botoxoterapi olarak bilinmektedir. Bu protokol yoğun iş hayatı olup vakit ayıramayanlar için oldukça rahat bir koruyucu tedavi yöntemidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırabilir? başlıklı makalemizde kimler saç mezoterapi tedavisi yaptırabilir, kimler saç mezoterapisi yaptıramaz ve saç mezoterapisi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER