Saç PRP’si

3
1408

Saç PRPPRP tedavisinin saçlarda kullanım amacı saç dökülmesini önlemek ve saç köklerini canlandırmak, güçlendirmek ve eski sağlığına kavuşturmak için kullanılır. PRP, Platelet Riich Plazma kelimelerinin kısaltmasıdır. Tıp dünyasında büyük ses getiren bu tedavi yöntemi PRP yöntemi ile deri tabakası iyileşme göstermekte, yaralar ve izler yok olmakta, saç dökülmesini engellenmekte ve saçlar canlanmaktadır.

PRP yöntemini diğer yöntemlerden ayıran özelliği, hastanın kedi kanından ayrıştırılması ve saçlı deriye tekrar enjekte edilmesidir. Bu sayede kandan bir hastalık bulaşma ihtimali yoktur. Hastanın saç dokusu bu yöntemin uygulanması ile birlikte yenilenir ve saç kaybı başlamadan önceki haline kavuşur.

Saç PRP’sinin uygulanması

  • Hastanın kendi kanından 10 cc kadar örnek alınır.
  • Alınan kan santrifüj ile beyaz kan ve kırmızı kan olmak üzere ikiye ayrıştırılır.
  • Ayrıştırılan kırmızı kana tekrar özel bir işlem uygulanarak, saç derisine nüfus edilecek hale getirilir.
  • İşleme hazır olan kan özel bir teknikle saç derisini nüfus ettirilir.

PRP tedavisi saç ekimi operasyonundan sonra saçların korunması için destek tedavi olarak tavsiye edilebilir. Operasyondan sonra saçlarında daha hızlı sağlığına kavuşması ve daha hızlı uzaması için uygulanabilir.

3 YORUMLAR

  1. Saç PRP’si gerçekten çok güzel bir uygulamadır. Saç köklerine uygulanan tedavi ile ölmeye yüz tutmuş saçlarını canlanır ve dökülme engellenir. Üstelik tedavide hastanın kendi kanı kullanıldığı için kesinlikle yan etkisi yoktur.

    Kalender bey ben saç PRP’si ile tedavi oldum ve şuan saçlarım çok iyi durumda saç dökülmesi durdu ve saçlarım gayet canlı ve sağlıklı. Rahatlıkla size ve saç dökülmesi yaşayan herkese bu tedabi yöntemini sizlere önerebilirim.

CEVAP VER