Sakal ve Bıyık Ekimi

0
558

Bıyık ekiminde saç foliküllerini almak ve bıyık bölgesine transfer etmek için en modern saç ekimi tekniği olan DHI tekniği kullanılmaktadır. DHI tekniğinde greftler, geleneksel saç nakli işlemlerine benzer şekilde saç derisinin arka ya da yan kısımlarından alınır. Daha sonra alınan saç greft’leri, dudak üstü ve yanak bölgesindeki tüy yoğunluğunun eksik olduğu kısımlara ekilir.

Genellik ile sakal ve bıyık bölgesi tüyleri bir arada yapılmaktadır. Yüz bölgesi saç ekimi olarak anılmaktadır. Doğru bir şekilde uygulanırsa ekilen saç kökleri genellik ile normal yüz tüylerine benzer şekilde büyür. Kafa derisinden toplanan saç folikülünün dokusu ve diğer özellikleri, yüz bölgesine ekildikten bir süre sonra tıraş ve bakım ile orijinal bıyık tüylerine benzeyecek şekilde herhangi bir uzunluğa kadar büyümesi sağlanmalıdır. Bıyık naklinden sonra, yeni yüz tüyleri kalıcı olur ve orijinal tüylerden ayırt etmesi oldukça zordur.

Ekilen bıyıkların doğal görünmesini sağlamak için greft’lerin doğru açıda ve doğru yönde dikkatlice ekilmesi gereklidir. Donör bölgeden saç köklerinin alınmasından sonra canlılığını artırmak için, aşılama sisteminin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ektirirken Dikkat başlıklı makalemizde saç, saç bakımı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER