Bölgesel Saç Ekimi

0
1350

Bölgesel saç ekimi hem saçlar kesilerek, hem de saçlar kesilmeden yapılabilmektedir.

Bölgesel saç dökülmesi birçok hastanın başında gelen bir durumdur. Zaten saçlar genelde üst bölgelerden dökülür. Yan kısımdan saç pek dökülmez. Bunun nedeni orada ki saç köklerinin güçlü olmasıyla alakalıdır.

Tedaviden önce, analiz muayenesi ile bölgesel saç kayıplarının durumları incelenir. Bölgenin deri yapısı, alanı, kapatabilmek için kaç kökün gerekeceği ve verici donör bölgelerdeki köklerin, kel bölgeyi kapamak için destekleyip desteklemediği gibi bilgiler ortaya çıkartılır. Bu bilgiler doğrultusunda nasıl bir operasyon yapılacağına karar verilir.

Kozmetik ürünlerin saç dökülmesinde oldukça önemli bir etken olduğunu söylememiz gerekmektedir. Gündelik yaşamımızda sıklıkla kullandığımız, köpük, jöle, sprey ve briyantin gibi saç kozmetik ürünlerinin uzun ve sık kullanımlar sonucun saç köklerine verdiği zarar oldukça fazladır. Uzun süreli dengesiz beslenme alışkanlıkları saç dökülmesinde önemli olan diğer etkenlerdir. Az protein alınması ve sağlıksız diyetler sonucunda saç dökülmesi kolaylıkla gerçekleşebilir. Özellikle protein, saçlarımız için önemli ve faydalıdır. Saç ekimi operasyonlarında olan kişiler için beslenme alışkanlığı ve bol protein oldukça önem taşımaktadır. Operasyon sonrası saçlarınızın desteklenmesi ve sağlıklı olabilmesi için, dengeli beslenmek gerekmektedir. Genetik hastalıkların da saç dökülmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu asla moralinizi bozmamalı. İleri teknoloji ve imkanlar doğrultusunda bölgesel saç ekimleri oldukça faydalı olmaktadır.

Kafa Tepesine Bölgesel Saç Ekimi

Kafanızın üst kısmında bulunan saç eksikliğini ortadan kaldırmak için, enseden alınacak saç kökünün bu bölgeye saç transferi sağlanmaktadır.

Alın Bölgesine Bölgesel Saç Ekimi

Kafanın diğer bölgelerinden farklı ve özel bir alan olan alın bölgesi, alın çizgisinin geri doğru gitmesi ve daha sonra dökülme ile sonuçlanana kadar bekletilmesi gerekir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.