Fue Saç Ekim Tekniği

0
1392

Fue saç ekim tekniği 2003 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Bu tekniğin uygulanışı sırasında ve sonrasında verdiği olumlu sonuçlar ve rahatlıktan sonra saç ekim yöntemleri arasında birinciliği ele geçirmiştir.

Fue (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekim yöntemi lokal anestezi altında mikro motor yardımıyla genetik olarak hiç bir zaman dökülmeyen ense bölgesinden çıkarılan saçlar soğuk zincirde (greft) ayrıştırıldıktan sonra uygulamanın yapılacağı bölgede açılan mikro kanallara yerleştirilerek yapılan bir yöntemdir. Fue saç ekim yöntemi donör bölgeden saçların çıkarılması ve açılan mikro kanallara yerleştirmesi işlemi yaklaşık 7-8 saat sürmektedir. Uygulama lokal anestezi altında yapıldığın için her hangi bir acı hissedilmez.

Fue Saç ekim Yönteminin Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Zaten var olan köklerin kullanılması ekim yapılan bölgede ömür boyu uzayacak ve yoğunluğunu koruyacak saçlar çıkması demektir. Fue saç ekim yöntemiyle ekim yapılan bölgedeki saç köklerinin kullanılmasından ötürü hayat boyu uzayacak saçların çıkmasına neden olur.

Saç Ekimi Sonrası Süreçler;

Saç ekimi operasyonundan sonraki 3. günde ilk yıkamanız operasyonu yaptırdığınız merkezde gerçekleşir. Operasyonun 3 . ayından itibaren saçlarınız uzamaya başlar ve 6. aydan itibaren taranacak şekle gelir ilerleyen zamanlarda saç yoğunluğunuz artarak saçlarınız doğal görünümüne ulaşır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.