FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır

2
1234

FUE Saç Ekimi Nasıl UygulanırFUE yöntemi kendini ispatlamış ve saç ekimi yöntemleri arasında en iyi ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir.  Hem doktorlar hem de hastalar tarafından saç dökülmesi sorununa çözüm olarak kullanılmaktadır ve tercih edilmektedir. Tıbben, piyasa da bulunan çeşitli ilaçlar, merhemler, spreyler ve saç kozmetik malzemelerin henüz saç dökülmesine kesin çözüm sağladığı kanıtlanmamıştır.

FUE yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi uygulamasında hastaların kendi saç kökleri kullanılarak saç ekimi ameliyatları yapılmaktadır. Genellikle saç kökleri kafanın arka kısmı yani ense bölgesinden alınan saç kökleri ile birlikte çıkartılarak saçsız bölgelere ekim işlemi yapılmaktadır. Özellikle saç ekimi uygulamasında FUE yöntemi ilk çıktığı günden bu yana yaygın olarak kullanılmaktadır.

FUE saç ekimi yönteminin çok sık tercih edilme ve kullanılma nedeni, hastalar da herhangi dikiş işlemi olmadan saç köklerinin deriden alınarak saçsız bölgeye transferi daha kolay olduğu için pek çok hasta tarafından bu yöntem tercih edilmektedir. Eğer hastaların saçları çok seyrek ve saçsız alanın yoğunluğunu karşılayacak derecede sık değilse, FUE yönteminde vücudun farklı bölgelerinden (göğüs, kol, bacak ve sırt gibi) kıl kökleri alınarak saçsız bölgeye transfer edilirler. Bu kıl kökleri ekim yapıldığı bölgenin yapısına göre uzamaktadır. FUE yönteminde saç kökleri şeritler halinde cerrahi işlem ile kesilerek çıkarılmaz, özel mikro motor kullanılarak saçlı deriden doruklara zarar vermeden saç kökleri ile birlikte çıkartılır.

Mikro motorda çok ince ve özel uçlar kullanıldığı için hastaların başından alınan saç köklerinin alındığı kısma dikiş atılmaz. Kesinlikle ameliyat izi kalmaz. İşinin ehli bir saç ekimi doktoru ve ekibi tarafından uygulandığında genellikle en iyi sonuçlar verir. Saç ektirecek bireyin ekim öncesi kesinlikle saç analizi yaptırarak ekim konusunda daha geniş bilgi alması daha faydalı olacaktır.

 

2 YORUMLAR

  1. Bu yazıdan anladığım kadarıyla saç ekimi yöntemleri arasında en iyi ve en çok tercih edilen yöntem FUE yöntemi en iyi sonucu veren yöntemde FUE ve uygulaması en iyi olan yöntem de bu yöntem.

    FUE yöntemine uygun bir adaysam eğer kesinlikle bu yöntemi kullanacağım.

  2. Saç ekimi yöntemleri arasında FUE yöntemi kendisini isbatlamış bir yöntemdir ben FUE yöntemi ile saç ektirdim ve gerçekten güzel sonuçlar aldım.

    @ Demir bey eğer doktorunuzda FUE saç ekimi uygulamasına uygun olduğunuz söylerse hiç tereddüt etmeyin bencede.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.