FUE Yönteminin Dezavantajları

0
1553

 

FUE yöntemi birçok kişinin bildiği üzere saç ekimi yöntemleri arasında en çok kullanılan tekniktir. FUE yönteminin diğer yöntemlerden daha çok tercih edilme nedeni daha doğal ve estetik sonuç vermesidir. FUE saç ekimi tekniği ile ağrısız ve dikişsiz saç ekimi yaptırabilirsiniz.

FUE saç ekimi yönteminde tek bir seansta 6000 – 8000 arasında saç kökü transferi yapılabilir. Saç kökü alımında donör bölge kısıtlaması bulunmamaktadır. Saç dökülmesi oluşan bölgenin kapanmasın kafadaki sağlıklı saç köklerinin yeterli gelememesi durumunda vücudun farklı bölgelerinde de kıl kökü ile bu durum aşılabilir. FUE tekniğinde vücudun kol, bacak, sırt ve göğüs bölgelerinden de kök alımı yapılabilir. Koldan alınan kıl kökü saça benzer mi uyum gösterir mi diye düşünmeyin ekilen kıl kökü ekilen bölgedeki özellikleri alır ve saç gibi çıkar.

Bütün faydaların yanında FUE yönteminin de illaki dezavantajları bulunmakta. Bunlar;

  • FUE yöntemi diğer saç ekimi yöntemlerinde yapılan operasyonlara göre daha uzun bir zaman alır.
  • Vücudun kol, bacak, sırt ve göğüs bölgelerinden alınarak saçsız alan ekilen kıl kökleri kafadan alınıp ekilen saç köklerine göre daha geç deriye bütünleşir ve daha uzar.
  • Diğer yöntemlere göre fiyatı daha yüksek olan bir saç ekimi yöntemidir.

Tabi ki şu durumda bir gerçektir ki bu yöntemin avantajları yanında bu durumlar ne kadar dezavantaj sayılabilir ve FUE yönteminin tercih edilmesini engeller.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.