FUE Yönteminin Dezavantajları

4
2307

FUE yönteminin avantajı olduğu kadar illaki dezavantajları da bulunmakta. FUE saç ekimi yönteminin saç ekimi uygulaması üzerindeki etkisini hemen hemen herkes artık bilmekte. FUE yönteminin gelişimiyle birlikte saç ekimi uygulaması popülaritesini artırmış ve günümüzde saç dökülmelerine çözüm olarak en çok kullan kullanılan tedavi yöntemi halini almıştır.

FUE yönteminin dezavantajları

Saç ekimi yöntemlerinin hepsinde olduğu gibi FUE yönteminde de donör saha da saçlar 1 – 2 mm olacak şekilde kesilmektedir. Bu işlem donör saha olarak kafanın arka kısmını yani ense bölgesini kullanmak zorunda olursak dezavantaj halini alabilir. Çünkü saç ekimi operasyonundan sonra birey sosyal hayatına ensesinde çok kısa saçlarla bir süre gezmek zorunda olacaktır. Ancak bu durumu yan kısımları da çok kısa kestirerek aşabilirsiniz.

Saç ekimi yöntemleri arasında en uzun süren yöntem FUE yöntemidir. Tek seansta alınabilecek saç kökü 1300 – 1500 arasındadır. Bu sayıda saç kökü alımını gerçekleştirebilmek ve yerleştirebilmek için 8 – 9 saate ihtiyaç vardır. Örneğin 2000 saç kökü ihtiyacı olan bir bireyin saç ekimi operasyonu 9 – 10 saat sürebilir ya da 2 seansta bu sayıya ulaşılabilir.

FUE yöntemi bazen 2 iş gününde tamamlanabilmesi için 2 iş günü gerekebilir. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha yorucu bir operasyon olması nedeniyle daha pahalı bir yöntemdir.

Ancak bütün bunlar dezavantaj olarak görülebilecek bir unsurlar değillerdir sonuçta hiçbir dezavantajı sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Günümüzde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi FUE yöntemidir.

4 YORUMLAR

  1. FUE yöntemi ile saç ektirdim ve uzun bir aradan sonra çok güzel sonuçlar aldım böyle bir zevk yok diyebilirim gerçekten. FUE yöntemininde avantajları olduğu kadar dezavantajları da var ancak bu dezavantajlar önemsiz faktörler bunun için FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmaktan kaçınmaya gerek yok diye düşünüyorum.

  2. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak saç ekimi yöntemlerinin arasında dezavantajı en az olan yöntemin fue yöntemi olduğunu söylediler fakat biraz araştırdım pekte kayda değer dezavantajı yok acaba diğer yöntemlerinde aynı şekilde dezavantajları göz ardı edilebilir mi?

  3. FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırdım aynen bu dezavantajların olduğu söylenmişti ama ben yinede bu yöntem ile saç ekimi yaptırdım ve şuan saçlarım çok iyi durumda saç ekimi yaptıralı 2 yıl oldu ve artık saç ektirdiğim belli bile olmuyor.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.