FUT Saç Ekimi Nasıl Uygulanır

2
1194

FUT Saç Ekimi Nasıl UygulanırFUT saç ekimi ameliyatı saç köklerinin grup halinde kafanın arka kısmından alınarak nakil edildiği işlemdir. Alınan saç kökü grubu 1 – 4 saç teli içerecek şekilde ayrıştırılır, saç kökleri ayrıştırılırken özel mikroskoplar altında ayrıştırılmaktadır.

FUT yöntemi lokal anestezi altında verici sahadan şeritler halinde alınmaktadır. İlk satırda da söylediğimiz gibi FUT yöntemi ameliyatlarında saç kökü alımları kafanın arka kısmından, dökülmemeye kodlanmış saç köklerinin bulunduğu kısımdan 1 cm genişliğinde şeritler halinde alınmaktadır.

FUT yönteminde şeritler halinde alınan bu saç kökleri 1 – 4 arasında saç teli içerecek şekilde ayrıştırılarak saç bölgeye yine lokal anestezi alında, ayrıştırılmış saç kökleri ile aynı boylarda açılan kanalların için nakil edilir. FUT yönteminde saç kökü alımı şeritler haline gerçekleştirildiği için özel beceri ve tecrübeli doktor ve bir ekip gerektirir. Çünkü küçük hatalar saç köklerinin ölümüne yol açabilir.

FUT saç ekimi işleminde saç köklerinin alındığı bölge, estetik cerrah tarafından dikiş işlemi ile kapatılmaktadır. Bu dikişler FUT yöntemi ile saç ekimi uygulamasından sonra yaklaşık 15 gün içerisinde alınmaktadır. FUT yönteminde ki nakil yöntemi FUE yöntemi ile birbirine benzemektedir. FUT yönteminde ortalama 4 – 5 saatte 1500 saç kökü transferi yapılabilir. Bu da yaklaşık 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü saç köklerinin olduğu varsayılırsa, 3000 – 4000 civarında saç kökü transferi anlamına gelmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Ben 6 yıl önce saç ekimi yaptırdım ve FUT saç ekimi yöntemini kullandı doktorum bu saç ekimi yöntemi de çok etkili sonuçlar veriyor ancak operasyonda ensenin biraz üzerine atılan dikiş izinin kalması ve saçların kısa kestirildiğinde belli olması sebebiyle şimdi pek çok kullanan yok gördüğüm kadarıyla ama gerçekten güzel sonuçla veren bir yöntemdir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.