FUT Saç Ekimi Yöntemi Sonrası

3
2137

fut sac ekimi sonrasiFUT yöntemi ile saç ektirdikten sonra yönteme FUE yöntemine göre biraz kusur sayılabilecek durumlar oluşabilir. Bu durumda FUT yönteminin eski olmasına dayalıdır. Ancak günümüzde FUT yöntemi sonrası oluşan izlere çareler üretilmiştir.

FUT saç ekimi yönteminde cerrahi bir operasyon olduğu için ekim işleminden sonra biraz kızarıklık olabilir. Buna bağlı olarak da bir süreliğine kanlanma oluşacaktır. FUT saç ekimi operasyonu sonrasında kafanın arka kısmında ensenin biraz üzerinde iki kulak arasında oval bir çiz meydana gelmektedir. Bu çizgi ilk günlerde saçlar uzayana kadar gitmez aslında ömür boyu hiç gitmez ancak saçlar uzadığında bu çizgi görünmez ve estetik açıdan da sorun kalmaz tabi ki saçları çok kısa kestirmediğiniz sürece. FUT yöntemi ile saç ekimi yapılırken saç kökleri deri parçası ile alığından o bölge tekrar dikilir. Dikiş atılan kısım hiçbir şekilde zaten düzelme göstermez ve iz kalır. Ancak gözle görülmeyecek duruma gelme ihtimali vardır ama o hale gelmesi uzun zaman almaktadır.

FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonları sonrasında ense bölgesinde acı hissi oluşur çünkü cerrahi işlem yapılmaktadır. Bu acı hissi doktorunuzun verdiği antibiyotik ve ağrı kesiciler sayesinde en aza indirgenmeye çalışılır. Operasyon sonrasında ense bölgesindeki iz yaklaşık 7 – 8 ay içerisinde kaybolur ve normale döner. Ancak tam olarak tamamen iyileşmesi 1 yılı bulur. Bunlarda da FUT saç ekimi uygulamasının dezavantajıdır.

FUE yöntemi geliştirildikten sonra FUT yöntemi çok az kullanılır hale gelmiştir. Yaklaşık 5 yıldır bu teknik çok az kullanılır. Genellikle büyün saç ekimi merkezleri ve saç ekimi doktorları FUE yöntemini kullanmaktadır. Bütün bu belirttiğimiz durumlar her zaman gerçekleşmez. Bunlar sadece olası durumlardır ve çok az bu durumlarla karşılaşılır. Bazı saç ekimi merkezleri ve saç ekimi doktorları FUT yöntemi dolayısıyla oluşan izi FUE yöntemi ile kapatırlar.

3 YORUMLAR

  1. Gerçekten çok hızlısınız bu gecenin bu saatinde bile çalışıyorsunuz ben sitenizdeki makaleleri okurken iki makale daha eklediniz ve gerçekten faydalı makaleleriniz var emeğinize sağlık. Siteniz sanırım yeni ancak bu site üzerinden saç ekimini araştırmaya devam edeceğim yazılarınızın devamını bekliyorum.

  2. Saç ekimi yöntemi olan fut yöntemi gerçek güzel sonuçlar veriyor her ne kadar eski yöntem olsada zamanın en iyi sonucu veren saç ekimi yöntemi bu yöntemdi ve ben bu yöntemi kullandım 9 yıl önce şuan saçlarım iyi durumda her ne kadar şuan her saç ekim merkezi bu yöntemi pek kullanmasada ben tekrar yaptıracak olsam ya da yeni saç ekimi yaptıracak arkadaşlar tavsiye edeceğim yöntem fut yöntemi olur.

  3. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak kararsız kaldım neden derseniz doktorum benim için en uygun olan yömtemin fut yöntemi olduğunu söylüyor ancak araştırmalarıma göre fue yöntemi daha iyi acaba doktoruma güvenmelimiyim.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.