FUT Saç Ekimi

2
1646

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) bütün dünyada uygulanan ve ülkemizde de en son teknoloji ile desteklenen en çok başarı gösteren saç ekimi yöntemleri arasında yerini almaktadır. Ancak FUT saç ekimi yöntemi, günümüz bilimsel gelişmeleri dolayısıyla saç ekimi yöntemleri arasında yerini FUE yöntemine bırakarak ikinci sırada yer almaktadır.

Foliküler ünite nedir?

Ekim için alınacak sağlıklı saç kökleri kafanın arkasından iki kulak arasından yani dökülmemeye kodlanmış bölgeden şerit halinde alınarak saç ekimi doktorları tarafından 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü saç kökü içeren foliküler ünitelere ayrıştırılmasıdır, yani şerit halinde alınan saç köklerinin 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü olacak şekilde tel tel ayrıştırılması işlemidir.

FUT yöntemi ile saç ekiminin dezavantajları

  • Saç ekimi sonrası oluşan ağrı.
  • Göz ve kaş bölgelerinde olası şişme.
  • Saç kökü alımı şerit halinde alındığı için dikiş atılması gerekmektedir.
  • Atılan dikişin izim kalmaktadır.
  • Saç ekiminden sonra saçların kısa kesildiği durumlarda atılan dikişin görünmesi.

Bu tür dezavantajlar nedeniyle FUT saç ekimi her ne kadar başarılı sonuçlar çıkaran saç ekimi yöntemi olsa da günümüz de çok sık uygulanan ve tercih edilen saç ekimi yöntemi değildir.

 

2 YORUMLAR

  1. Saç yaptıracağım ancak iki yöntem arasında kaldım FUE yöntemi mi yoksa FUT yöntemi mi arkadaşlar FUE yöntemi bana daha mantıklı geldi ancak doktorum da FUE yöntemi ile saç ekimi yapamayız sana diyor ne yapmalıyım acaba.

  2. Saç ekiminde fut yonteminin artık eski etkisi kalmadiysa daha neden uygulanıyor hala saç ekimi için muayene olmaya gittim fut saç ekimi uygulayacağını söyledi anlam veremedim bende.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.