FUT Yöntemi Avantajları

3
1665

FUT yönteminin avantajlarının en önemlisi, saç ekimi yaptıran bireylerin kesi saç derisinin köklerinin doğal yapasına kesinlikle zarar vermemesidir. Bu durum, saçın uzamadaki en yüksek boyuta ulaşması için büyük bir önem taşımaktadır.

Saç köklerinin alındığı verici saha yani ense kafanın arka kısmı olan ense bölgesindeki açılacak olan kanalların çok büyük olmasını sağlar. Bu durum ise, yapılacak olan saç ekiminin tamamen doğal ve estetik görünüm kazanmasına neden olur.

FUT saç ekimi yönteminin avantajları

  • Saç kökleri gruplar haline ekildiği için en doğal saç büyümesi sağlanmış olur. Saç ekimi yapılan bölgede açılan kanallar daha küçük olduğu için daha yoğun ekim sağlanır.
  • Alınan saç kökleri mikroskobik ortamda gereksiz dokulardan ayrıştırılır ve daha ince, şekilli ve estetik saç ekimi sağlanmış olur.
  • FUT saç ekimin yönteminde açılan kanallar daha küçük olduğu için alınan doku parçasındaki elastik kollagen lifler korunmuş olur. Bu sayede saç ekimi uygulamasından sonra saç kökleri daha sağlıklı bir şekilde kanala yerleşmiş olur ve kaynaşır.
  • FUT saç ekimi yönteminde kanal açma esnasında etraftaki sağlam saç köklerine kesinlikle bir zarar verilmez. Bu sayede tamamen dökülmemiş saç kökleri de sıkıştırma yapmak daha kolay olur.

3 YORUMLAR

  1. Ben FUE yöntemi ile saç ektirdim 2 ay önce ve saçlarım daha yeni yeni kendini toparlamaya başladı ve saç ekimi ile ilgili merakımı hala gidermeye çalıştığım için araştırmalarıma da devam ediyorum.

    Bu yazıda şunu fark ettim FUE yöntemindeki avantajlar FUT yöntemine göre daha yüksek ve daha iyi sonuçlar veriyor.

  2. Ben 10 yıl önce saç ektirdim tabi ki o zamanlar FUE saç ekimi yöntemi yoktu ve FUT yönteminin avantajı da dezavantajı da önemsenmiyordu ama yinede benim saçlarım düzgün çıktı hocamın da yazının sonunda dediği gibi herkeste bu durumlar olacak diye bir şey yok.

  3. Selamlar FUT yöntemi ile saç ekimi yaptırmış birisi olarak diyebilirimki gerçekten iyi bir yöntem illaki herşeyin kendine göre avantajları olduğu gibi fut yöntemininde kendine göre avantajı ve dezavantajı bulunmakta ama herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.