Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

0
2199

Birçok saç ekim yöntemi vardır. Saç dökülmesi problemi yaşayanların dermatologlara giderek saçlarının dökülmesine neden olan faktörleri açığa çıkarmaları gerekir.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Hastaya lokal anestezi verilerek gerçekleştirilen FUT saç ekim yöntemi uzun zamandır kullanılan ve saç dökülmesi yaşayan hastaların sorunlarına kesin çözüm sunan cerrahi saç ekim yöntemi olarak tanımlanabilir. FUT saç ekimi işlemi sırasında genetik olarak saç dökülmesi görülmeyen kulak arkası ve ense bölgelerinden ince şeritler halinde saçlı deriler kesilir. Bu şeritlerin yerleştirilmesi için saçsız bölgelerde cerrahlar tarafından oluklar açılır ve saç şeritlerinden elde edilen greftler bu oluklara yerleştirilir. FUT saç ekim tekniğinde saç ekimi toplu olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle saçsız bölgesi geniş olan kişilerde en hızlı tamamlanan saç ekim yöntemi olduğu bilinmektedir.

FUE Saç Ekim Yöntemi

Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen ve sadece en kaliteli greftlerin ekilmesi sebebiyle %90’ın üzerinde başarı oranına sahip olan saç ekim yöntemine FUE saç ekim yöntemi denir. FUT tekniğine göre daha yakın zamanda uygulanmaya başlayan FUE saç ekimi yöntemi ile yüksek oranda başarı elde edilmektedir. Sağlıklı saçların olduğu donör bölgelerden alınan greftler uzmanlar tarafından ciddi bir şekilde planlanır. Hastanın operasyon sonrası görünümünün doğal olması ve sağlıklı saçların bulunduğu kısımlarda seyrelme oluşmaması için greftler başın farklı kısımlarından toplanır. Toplanan greftlerin kalınlığı ve derinliği saçsız bölgede açılacak olukların da boyutunu değiştirebilir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi canlılığını kaybeden, zayıflayan ve zaman içerisinde dökülmeye başlayan saçların sağlıklı hale getirilmesi amacıyla saç derisine vitamin ve minerallerin enjekte edildiği tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir. Saç mezoterapisi kimi zaman saç ekim prosedürlerine duyulan gereksinimleri azaltır ya da saç ekim prosedürlerinden sonra uygulandığında alınan sonuçların verimliliğini yükseltir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.