Saç Ekimi Neden Önemlidir

0
1437

Saç ekimi operasyonları günümüzde saç dökülmesine ve kelliğe en iyi çözüm olarak bilinen ve uygulanan yöntemdir. Saç ekimi operasyonları günümüz teknolojisi ile birlikte kelliğe son çare olarak altın harflerle yerini almıştır.

Saç dökülmesine ve kelliğe çözüm olan bu yöntemin verdiği estetik sonuç ve son derece başarılı sonuçlar nedeniyle önemi yüksektir. Saç ekimi yöntemleri arasında bilinen iki yöntem vardır FUE saç ekimi ve FUT saç ekimi yöntemleridir. Birde saç ekimi yöntemleri arasında saç dökülmesini engelleyen ve saç köklerini besleyen iki yöntem vardır bunlar ise Saç Mezoterapisi ve Saç PRP’si dir.

FUE yöntemi saç ekimi uygulamasında en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun nedeni ise bütün bu yöntemler arasında en iyi sonucu verir ve en estetik görüntüyü kazandırır. En önemlisi ise operasyon esnasında dikiş ve cerrahi işlem gerektirmemesi ve bunlara bağlı olarak dikiş izi kalması problemi olmamasıdır. Saç ekimi yönteminde büyük önemi olan yöntemdir.

FUT yöntemi saç ekimi uygulamasında ilk kullanılan yöntemdir ancak FUE yönteminden sonra bu yönteme olan rağbet oldukça azalmıştır. Bu duruma neden ise saç köklerinin şerit halinde alınması ve cerrahi işlem gerektirmesidir. Bu cerrahi işlem sonrası atılan dikiş ve saç ekimi sonrasında bu dikiş işleminin izinin kalması ve hastalarda bu durum bazen büyük problem olmasıdır. Ancak FUE yöntemi adar önemi olan bir saç ekimi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi yöntemi ise saç dökülmesi yeni başlayan ve saç ekimi yaptıracak kadar dökülmesi olmayan hastalarda uygulanan yöntemdir. Saç Mezoterapisinin en büyük önemi ise saç köklerine enjekte edilen ilacın kişinin kendi kanından elde edilmesidir. Buna bağlı olarak ta kesinlikle hastaya yan etki yapması ve enfeksiyon riski olmamasıdır.

Saç PRP’si yöntemi ise Saç Mezoterapisi yöntemi ile aynı amaç için uygulanmaktadır. İkisinin de amacı aynı olup önemi ve uygulama şekli birbirlerine büyük benzerlik göstermektedir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.