Saç Ekimi Neden Yapılır?

0
742

Saç dökülmesi problemi özellikle erkeklerde bayanlara göre daha sık yaşanan bir sorundur. Zamanla güçsüzleşen saç köklerinin tutunamaması nedeni ile farklı bölgelerde oluşan dökülmeler kellik sorunu yaşanmasına neden olmaktadır.

Alınan güçlü kökler için yapılan kontrollerin tamamlanması ve uygun olması durumunda ekime başlanır. Dökülme farklı bölgelerde olacağı için bu bölgelerin yeni köklerin ekimi ile saça sahip olması sağlanmaktadır. Yapılacak saç ekimi güçlü köklerle yapılacağından daha uzun süre sorunsuz kullanım elde edilir. Tek tek ekilen köklerin tutunması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Ekimin yapıldığı sayıya göre daha sık veya seyrek bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle en doğru seçimin yapılması için alanın boyutuna göre tercihlerin yapılmasında fayda vardır. Hijyenik koşullarda yapılacak olan ekim işleminin tamamlanması ile hastanın kafasında hafif şişlik oluşabilir. Bu yüzden saç ekimi yapılacak ortamın hijyenik ve temiz olması gerekmektedir. Diğer türlü ortamlar saç ekimi işlemine zarar verebilecektir.

Yapılacak saç ekimi sonrasında aynı gün içinde hasta taburcu edilebilir. Bölgeye lokal anestezi uygulandığı için işlemin yapıldığı sırada hastanın ağrı hissetmemesi sağlanmış olunur. Özellikle bu sayede yaptırmak isteyenler korkmadan tercihlerini bu yönde yapmaktadır. Hastanın ekilmiş olan yeni saç kökleri işlemin ardından dökülür ve daha güçlü bir şekilde çıkar. Bu durum iyi bakım yapılması ve saçların güçlenmesinin sağlanması ile aynı görünümde yaşam sürmelerine yardımcı olur.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.