Saç Ekimi Sonrası

3
1777

Saç ekimi uygulamasından sonraki dönem de iyileşme süreci kendini sağlıklı bundan sonrası kişinin kendine ne kadar dikkat ettiğiyle ilgilidir. Eğer saç ekimi işleminden sonra hasta doktorunun tavsiyelerine uymaz, ilaçlarını kullanmaz ve doktorunun yasakladığı şeyleri yaparsa saç ekim uygulamasının pek bir önemi kalmaz.

Saç ekimi işleminden sonra yapılmaması gereken şeyleri doktorunuz ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır. Bunlar;

  • Denize ve havuza ilk 1 ay kesinlikle girmemek.
  • Ağır spor aktivitelerinden ilk 1 ay kesinlikle kaçınmak.
  • Sauna ve solaryuma girmemek.
  • Alkol ve sigara kullanıyorsanız yine ilk 1 ay kesinlikle bunlardan uzak durmalısınız.
  • Saçlarınızı yıkama şekline özen göstermelisiniz ve kurularken de dikkatli olmalısınız.
  • Dışarıya çıkmanız gerektiğinde mutlaka şapka kullanmalısınız.
  • Stres ve cinsellikten uzak durmalısınız.

Saç ekimi sonrası iyileşme dönemi

Kel kalmak istemeyen herkesin yararlanabileceği bir yöntem olan saç ekim işleminin teknolojinin ve bilimin son yıllarda gelişmesi ile birlikte çok rahat bir işlem haline gelmiştir. Saç ekimi yaptıran hastalar ekimi işleminin ertesi günü saçlarını yıkayabilir ancak ilk yıkamayı uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Şayet kendiniz yıkama işlemini yapmak isterseniz ekim işleminde 3 gün sonra saçlarınızı yıkabilirsiniz. Yıkama sırasında ekimi işlemi nedeniyle oluşan kabuklanmalar dökülmeye başlar.

İlk beş gün doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmalıdır. 10 gün sonra saç derisi iyileşmeye başlar ve gözle görünür. Saç derisindeki oluşan kabuklanmalar 15 – 20 gün arasında tamamen dökülmüş olur. İlk bir ayın ardından ekilen saçların %70’i dökülür ve 8’inci haftadan sonra dökülen saçların yerine yeni saçlar tekrar çıkmaya başlar. 6 ay sonra saçlarınız tamamen uzamız hale gelir ve 9’uncu aydan itibaren saçlarını doğal görünümüne tamamen gelmiş olur.

3 YORUMLAR

  1. Saçlarım dökülyüyordu ve saç dökülmem durduğunda saç diplerim baya bir açılmıştı nasıl bu durumdan kurtulurum diye düşünürken saç ekimi uygulaması aklıma geldi ve araştırdım saçlarım benim için çok önemliydi ve kesinlikle onlara kavuşmam lazımdı sonunda saç ekimi işlemini yaptırdım oh ne güzel bir durum saçlarım çıkacak diye bekliyorum ancak bekle bekle saçlarım çıkmadı bu seferde moralim bozuldu hep kel kalacağım ve bu seferde saçlarım çıkmazsa daha da kötü bir hal alacaktı neyseki saçlarım 6’ıncı ayın sonunda çıkmaya aşladı ve 12 ay sonra saçlarım kendini iyice toparlamıştı. Ekim işlemini gerçekleştireli 3 sene oldu ve saçlarım şimdi gayet iyi bir durumda hatta istediğim gibi saçlarımı uzatıroyrum.

  2. Saç ekimi uygulamasından sonra hayatım değişti diyebilirim arkadaşlar saç ekimi son yıllarda gerçekten kendini çok güzel geliştirdi ve şuan ki teknoloji ile birlikte en doğal sonuçları veriyor.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.