Saç Mezoterapisi

4
2064

Merhaba yeni bir yazımızla daha karşınızdayız. Bu yazımızda Saç Mezoterapisi Nedir bunu anlatacağız.

Mezoterapi yöntemi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavidir. Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan mineral, vitamin ve proteinlerin saçlı deriye çok ince özel iğneler ile enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi, saç köklerinin beslenmesi amaçlı vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı
ilaçların 2 – 4 mm’lik iğneler yardımıyla direkt saç köklerine verilmesine dayanır.

Saç mezoterapisi yönteminin amacı, saç dökülmesini durdurmak, saç çıkışını aktif hale getirmek ve var olan saçı güçlendirmek, canlandırmak, sağlıklı hale getirmektir. Belirli periyotlarla uygulandığında en iyi sonuçların alındığı bir yöntemdir. B işlem yaklaşık 10 – 15 seans uygulanabilir ve her seans 20 dakika sürecek şekilde uygulanmaktadır. Seanslar haftalık, 15 günlük ve 1 aylık periyotlarda yapılmaktadır. Saç mezoterapisi, bütün dünyada saç dökülmesini önlemek için uygulanmaktadır. Amaca uygun olarak seçilen ilaçların karışımı, bölgesel olarak küçük dozlarda özel teknik ve iğneler cilt içine enjekte edilmektedir. Saçlı derinin orta tabakasında bulundan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir. Bu teknik diğer klasik ilaç tedavilerine göre özelliği yan etki riskinin çok az olması hatta önemsiz olması diyebilir ve çok hızlı sonuç vermesidir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

  • Bu yöntemde ilaçlar bölgesel olarak verilmektedir.
  • Küçük dozlarla verilmektedir.
  • Yan etkisi yok denecek kadar azdır.
  • Çok hızlı sonuç alınır.
  • Ağrı, dikiş gibi problemler yoktur.

4 YORUMLAR

  1. Bu yöntemle ilgili okuduğum bütün yazılara bakacak olursak çok güzel bir yöntem. Benim de saçlarım dökülüyor ve bu yöntem ile tedavi olmayı düşünüyorum ancak sadece okumakla kalmak istemedim birde burda sorayım dedim. Bu yöntemle tedavi olmuş arkadaşlar buradan tecrübelerini ve aldıkları sonuçları paylaşırlarsa sevinirim.

  2. Saç ekimi yöntemleri arasında saç mezoterapiside yer almataktadır ancak bu yöntem de amaç saç ekmek değil saç dökülmesini engellemektir ve kendisini gerçekten ispatlamış bir uuuygulamadır. Uzman eller tarafından uygulandıgında gerçekten güzel sonuçlar alabilirsiniz.

    Saç mezoterapisini ben kullandım menopoz dönemindeyken ve gerçekten etkili sonuçlar veriyor.

  3. Selam, Ben 4 yıl önce saç mezoterapisi yöntemi ile tanıştım gerçekten etkili bir sonuç veriyor saçlarım eski halini aldı çocukluğumdaki gibi saçlarım parlıyor ve saç köklerin kalınlaştı. Güzel bir yöntemdir arkadaşlar.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.