Traşsız Saç Ekimi

1
572

Saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar, sosyal hayatlarında öz güven eksikliği yaşayabilirler. Bu noktada saç ekimi işlemi, kişiye kendisini iyi hissettirecek sonuçlar ortaya koymaktadır.

Günümüzde farklı teknikleri bulunan saç ekimi uygulamasında son dönemde en çok tercih edilen yöntemler arasında traşsız saç ekimi bulunmaktadır. Kanama ve şişliğin en düşük düzeyde kaldığı bu yöntemler sayesinde hasta, acı çekmeden operasyon geçirmenin avantajını yaşayabilir.

Peki saç ekimi nasıl yapılır?

Traşsız saç ekimi işleminde, iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hastanın ağrı duymadan saç ektirebilmesi sağlanır. Ameliyat sırasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi sağlayan maddeleri basınçla püskürterek gözenekler aracılığıyla cilt altına ulaşmasına hizmet eder. Cilde yalnızca silikon başlığın dokunduğu bu özel cihazlar sayesinde anestezi sağlayan maddelerin cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılması ve böylece ağrının ortadan kalkması sağlanır.

Dokuya Saygılı Saç Kökü Alımı

Traşsız saç ekiminde ise, çoklu saç köklerini parçalamadan alabilme yeteneğine sahip olan düşük devirli mikromotorlar ile ense bölgesinden saç kökleri alınır. Saçlar kazınmadan traşsız yapılabilen bu uygulama ile “dokuya saygılı” saç kökü alımı gerçekleştirilmektedir.

Saçlar 3. Aydan İtibaren Çıkmaya Başlar

Yaklaşık 5 ila 8 saat süren saç ekimi işleminden sonra hastaya bir gün süreyle dinlenme önerilir. Hasta kısa sürede sosyal hayatına devam edebilir. İşlem esnasında ekilen saçlar, 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 1 yılın sonunda saçların tamamı çıkar ve hasta istediği görüntüye kavuşmuş olur.

Saça En Doğru Açı Verilir

Ağrısız traşsız saç ekiminde Safir Perkutan Tekniği kullanılarak saçlara doğru açılar verilir. Doğal sonuçların elde edildiği bu sistemle, kanama ve şişlik en düşük düzeye taşınırken iyileşme oldukça hızlı olur.

Tek seansta 5500 adete varan greft (çoklu saç kökü) ekimi yapılan Safir Perkütan Tekniği’nde yaklaşık 12 bin ila 12 bin 500 adet saç kökü elde edilir.

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.